Imparatia norilor este sublima si totul arata ca in povesti ca un imens patinoar inghetat.Nu ma mai saturam sa privesc pe fereastra la acest "ocean inghetat".
Am aterizat la aeroportul din Beauvois pentru ca dupa cum se stie sau nu,cursele low cost nu au permisiunea de a ateriza pe Charles de Gaulle.Asta noua ne-a convenit pentru ca am luat un shutlle pana in Paris iar cu aceasta ocazie am putut admira si drumul pana in Paris.Prima impresie:multa verdeata autostrada merge numai prin paduri.Drumul a fost ok pacat ca a plouat insa am reusit sa vedem un curcubeu frumos.
In fine am ajuns la hotel am despachetat si am iesit sa mancam ceva caci foamea deja isi spunea cuvantul.Trebuia sa ne odihnim deoarece a doua zi urma sa mergem la Versailles,insa asta este cu totul alta poveste pe care de abia astept sa v-o povestesc.
vineri, 15 aprilie 2011
Paris un vis devenit realitate.
Mai 2008.
Ne pregatim sa plecam la Paris.Parca zbor sau visez ,sunt pe aeroport si nu constietizez ca astazi plec la Paris.
Si mai este ceva, voi experimenta primul meu zbor, nu imi este frica insa sunt extrem de curioasa.Dupa ce multiplele verificari au luat sfarsit ne indreptam spre avion,gandesc ca o sa fie o aventura interesanta chestia asta
cu zborul avand in vedere ca am rau de miscare inca din copilarie.Gata am decolat,marturisesc ca in momentul decolarii am inchis ochii viteza ametitoare cu care se desfasura pista ma coplesea.Pot spune ca este super sa zbori si in acele momente nu te poti gandi la nimic rau,este o priveliste superba, asta daca sti sa te bucuri de frumos la orice pas.
Ne pregatim sa plecam la Paris.Parca zbor sau visez ,sunt pe aeroport si nu constietizez ca astazi plec la Paris.
Si mai este ceva, voi experimenta primul meu zbor, nu imi este frica insa sunt extrem de curioasa.Dupa ce multiplele verificari au luat sfarsit ne indreptam spre avion,gandesc ca o sa fie o aventura interesanta chestia asta
cu zborul avand in vedere ca am rau de miscare inca din copilarie.Gata am decolat,marturisesc ca in momentul decolarii am inchis ochii viteza ametitoare cu care se desfasura pista ma coplesea.Pot spune ca este super sa zbori si in acele momente nu te poti gandi la nimic rau,este o priveliste superba, asta daca sti sa te bucuri de frumos la orice pas.
luni, 11 aprilie 2011
Inceput
Totul are un început! Întotdeauna mi-am dorit să-mi păstrez impresiile de călătorie. Ca atare, am început să descriu fiecare călătorie cu bune, cu rele şi mai ales impresiile ...
Abonați-vă la:
Postări (Atom)




