vineri, 15 aprilie 2011

Imparatia norilor este sublima si totul arata ca in povesti ca un imens patinoar inghetat.Nu ma mai saturam sa privesc pe fereastra la acest "ocean inghetat".
Am aterizat la aeroportul din Beauvois pentru ca dupa cum se stie sau nu,cursele low cost nu au permisiunea de a ateriza pe Charles de Gaulle.Asta noua ne-a convenit pentru ca am luat un shutlle pana in Paris iar cu aceasta ocazie am putut admira si drumul pana in Paris.Prima impresie:multa verdeata autostrada merge numai prin paduri.Drumul a fost ok pacat ca a plouat insa am reusit sa vedem un curcubeu frumos.
In fine am ajuns la hotel am despachetat si am iesit sa mancam ceva caci foamea deja isi spunea cuvantul.Trebuia sa ne odihnim deoarece a doua zi urma sa mergem la Versailles,insa asta este cu totul alta poveste pe care de abia astept sa v-o povestesc.
 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu